Yeni Looney Tunes Bölümlerinde Karakterler Silah Kullanmayacak

HBO max'te yayınlanacak olan Yeni Looney Tunes Bölümlerinde Karakterler Silah Kullanmayacak.Detaylar içerde...

Yeni Looney Tunes Bölümlerinde Karakterler Silah Kullanmayacak

WarnerMedia şirketinin zengin içerik sebebi ile dikkatleri üzerine çeken yeni nesil dijital platform sistemi HBO MAX , 27 Mayıs tarihinde açıldı. Netflix,Dısney,Hulu gibi güçlü rakipler olmasına rağmen Dijital Dünya'ya etkili ve sağlam adımlar atmaya devam ediyor.

Firmanın bu kararlar doğrultusunda alınan kararlardan biri ise LOONEY TUNES animasyon filminin yeni bölümleri yayınlamak ile işe başladı. 

Zamane animasyonlara ayak uydurmak için uygun bir şekilde yayınlanacak yeni bölümleri ile genç izleyici kitlesini yakalamayı hedefleyen firma, eski yıllarda çocukluğunu yaşayamayan ama hala daha çocuk ruhlu olan insanlarada birnevi nostalji yaşatmayı düşünüyor. Fakat Looney Tunes hakkında ortaya çıkan yeni bir haber ile gündeme geldi.

Animasyonlarda Artık Silah Kullanılmayacak

Alınan yeni karar ile artık yayınlanan yeni bölümlerde karakterler silah kullanmayacak.Bu alınan kararın çocuklar ile ilgili olduğunu düşünüyoruz. Çünkü şirketin yeni adımı gençleri hedef almak ve onlara örnek olmak. Animasyonu izleyecek olan hedef kitle çocuklar olacağı için onlara kötü örnek olabileceğinden dolayı silahlar kullanılmayacak.

Silah Yerine Tırpan Kullanılacak

Amerika'daki bireysel silahlanma nedeni ile ülkede yaşanan suç oranları bir hayli arttı. Ve bu suç oranının artmasına tepki niteliğinde olarak animasyonun yapımcıları Looney Tunes'de bulunan karakterlerin silah, tüfek gibi aletlerini yeni bölümlerde kullanmamaya karar verdi.

Dizinin yapımcılarından olan Peter Browngardt ile yapılan röportajta;

"Silah kullanmıyoruz ama TNT patlayıcı, Acme işleri gibi karikatür şiddeti yapabiliriz bence." şeklinde açıklamalarda bulundu.