Video düzenlemek için 10 kullanışlı program

Video düzenlemek için 10 kullanışlı program

Bilgisayarların kapasitelerini en fazla yoran işlemlerden biri video düzenleme konusunda yapılan işlemler. Aynı zamanda bu düzenlemeleri yapabileceğiniz nitelikte ki programlarında çok azı yeterli başarıya ulaşabiliyor. Video düzenlemek için 10 kullanışlı program listemiz, videolarınızı düzenleyebileceğiniz en başarılı programları bir araya getiriyor.

Windows Movie Maker

Videoların düzenlenmesinde kullanabileceğiniz ücretsiz bir program olan Movie Maker, video düzenleme konusunda amatör işlemlerin başarıyla yapılmasını sağlayan bir yazılım. Sunduğu seçeneklerle bir hayli düzenleme yapılabilmesi mümkün.

Vegas pro

Sony’ nin video düzenleme programı olarak kullanıcılara sunduğu yazılım, farklı formatta ki ve farklı çözünürlüğe sahip videoları, profesyonel düzeyde bir araya getirebiliyor. Ses ve görüntü düzenlenmesi konusunda profesyonel boyutta sonuçlara ulaşabilirsiniz. Program özellikle Windows işletim sistemleri için en ideal yazılımlardan biridir.

Adobe premiere Pro

Mac işletim sistemi için hazırlanmış olan program, videoda bulunan sesler üzerinden arama yapılmasına olanak veriyor ve oldukça pahalı bir yazılım.

Final Cut Pro

Mac işletim sisteminde kullanılan en iyi düzenleme programlarından biri. Profesyonel düzenlemeye olanak veren yazılım, Hollywood filmlerinde de montaj için kullanılıyor.

VirtualDub

Ücretsiz programlardan biri olan VirtualDub, videoları çok çeşitli formatlara çevirerek düzenlemeler yapmanızı sağlıyor. Başarılı yazılım Video düzenlemek için 10 kullanışlı program arasında kendisine yer buluyor.

Avid Media Composer

Hem Windows ve hem de Mac işletim sistemlerinde kullanılabilen başarılı bir düzenleyici. Çoklu kamera desteği sunan program, profesyonel montaj ve düzenlemeler için ideal bir çözüm.

VSDC Free Video Editor

Videolarınıza efektler ekleyebileceğiniz ve montajlama konusunda çok başarılı bir yazılım. En büyük özelliği yazılımın ücretsiz olması olarak öne çıkıyor.

Da Vinci Resolve 15

Ücretsiz ve çok başarılı bir program olan Davinci Resolve 15, renk düzeltme, ses post prodüksiyonu, profesyonel boyutta kurgulama ve görsel efektlerin hepsini bir araya getiriyor. Kapsamıyla bu kadar çözümü bir arada sunan ilk ve tek ücretsiz programdır.

Lightworks

Çoklu kamera desteği, sezgisel kontroller gibi özelliklere sahip olan programla Hollywood standartlarıyla düzenlemeler gerçekleştirebilirsiniz. Yazılım tüm bu çözümleri ücretsiz olarak yapabilmenizi sağlıyor.

VideoPad Video Editor

Ücretsiz olmasının yanında gelişmiş ve çok başarılı bir düzenleme programıdır.