Altered Carbon 2. Sezonda Neler Oldu? Altered Carbon 3. Sezon Ne Zaman?

Altered Carbon 3. sezon gelecek mi? Altered Carbon yeni sezon onayı aldı mı? Altered Carbon 3. sezon ne zaman başlıyor? Bunun gibi birçok sorunun cevabını sizlerle paylaşacağım. Hazırsanız başlayalım.

Altered Carbon 2. Sezonda Neler Oldu? Altered Carbon 3. Sezon Ne Zaman?
Altered Carbon 3. Sezon Ne Zaman?

Altered Carbon 2. Sezonda Neler Oldu? Altered Carbon 3. Sezon Ne Zaman?

Bilim kurgu filmi ve dizilerini beğenenler için gerçekten de çok sıradışı bir hikayesi olan diziyle karşınızdayım bugün. Altered Carbon, ilk olarak 2018 yılında yayınlanmaya başladı ve gerçekten izleyen herkesten tam not aldı. Bir Netflix yapımı olan Altered Carbon dizisi ile ilgili de kulislerde birçok dedikodu dolanıyor. Altered Carbon 3. sezon gelecek mi? Altered Carbon yeni sezon onayı aldı mı? Altered Carbon 3. sezon ne zaman başlıyor? Bunun gibi birçok sorunun cevabını sizlerle paylaşacağım. Hazırsanız başlayalım.

Altered Carbon Dizi Konusu

Altered Carbon 3. sezon ile ilgili bilgilere geçmeden evvel, dizinin 1. sezon ve 2. sezonu ile ilgili kısa bir değerlendirme yapalım. Dizinin konusunu ve genel hikayesini şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Altered Carbon dizisi, aynı ismi taşıyan bir çizgiromandan uyarlanarak dizi haline getirilmiştir.

  • Dizi, yaklaşık 300 yıl sonraki geleceği anlatmaktadır. Gelecekteki bu dünyada, insanlar beyinleri, zihinleri ve bilinçleri artık bilgisayar ortamına aktarılabilmektedir. Dahası, dizide insanların karakterleri, hatta ruhları başka bedenlere geçebiliyor.

  • Altered Carbon başrolünde Takeshi Kovacs rolüyle izlediğimiz Anthony Mackie yer alıyor. Takeshi’nin beyni de bir buz içerisinde, yüzyıllar sonra yeniden canlandırmak için tutulur. Tekrar yaşayabilmesi için ise kendisinden birtakım şeyler istenecektir. Ufak bir spoiler verelim o halde; Takeshi’nin oldukça zor bir cinayetin üstündeki sır perdesini aralaması gerekecektir.

  • Altered Carbon 1. sezon’da 10 bölüm, Altered Carbon 2. sezon’da 8 bölüm olmak üzere toplamda 18 bölüm izledik. Her bölümün uzunluğu ise 45 dk ile 1 saat arasında değişiyor.

  • Altered Carbon dizisinin en sevdiğim yanlarından biri de ana hikayenin yanında cinayet, ihanet, aşk ve daha birçok farklı konulu yan hikayelerin olması. Böylelikle sadece bilim kurgu temasına bağlı kalınmıyor ve izlerken de heyecan va ilgi bir an olsun eksilmiyor.

Altered Carbon 3. Sezon Olacak mı? Altered Carbon Yeni Sezon Ne Zaman?

İlk iki sezonuyla herkesi kendine hayran bırakan diziyle ilgili geçtiğimiz dönemlerde birçok iddia ortaya atıldı. Altered Carbon 3. sezon ne zaman yayınlanacak? Altered Carbon 3. sezon onayı aldı mı? Ve daha birçok soru soruldu şimdiye kadar. Bilindiği üzere;

  • Altered Carbon 1. sezon 2 Şubat 2018’de

  • Altered Carbon 2. sezon 3 Şubat 2020’de yayınlanmıştı.

Böyle olunca benim gibi birçok kişi de Altered Carbon 3. sezonun Şubat 2021’de olmasını bekliyordu. Fakat Netflix, herkesi şaşırtan bir karar aldı ve Altered Carbon 3. sezon onayı vermedi. Böylece, Altered Carbon yeni sezon yayınlanmayacağını öğrenmiş olduk. Bununla ilgili birçok sebep sayılabilir. Bilindiği üzere Altered Carbon oldukça maliyetli bir dizi ve içinde bulunduğumuz pandemi döneminden ötürü her sektörde olduğu gibi dizi / film sektöründe de ciddi ekonomik krizler yaşandı. Bu nedenle, birçok şirket gibi Netflix’te bu kadar beğenilmesine rağmen diziyi yayındna kaldırmaya mecbur kalmış olabilir.