Sex Education 3. Sezon ne zaman ? Sex Education 2. Sezonda neler oldu ?

Sex Education 3. sezon ne zaman yayınlanacak ? Sex Education 2. sezonda neler oldu ? Bunların hepsini bütün detayları ile sizlerle buluşturdum

Sex Education 3. Sezon ne zaman ? Sex Education 2. Sezonda neler oldu ?
Sex Education 3. Sezon ne zaman

 

 

Britanya yapımı bir Netflix gençlik dizisi olan Sex Education hakkında her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

2019 Yılında sex education dizisi netflix platformunda yayınlandığı günden beri büyük ilgi gördü haliyle bir çokta tepki gördü, Bugün sizlere içimden gelenleri aktaracağım, 

 

SEX EDUCATION 1. VE 2. SEZONDA NELER OLUYOR?

Dizi, İngiltere’de bir lisede okuyan; cinsel terapist bir yalnız ebeveynin oğlu olan Otis’in ve diğer liselilerin başından geçen olayları anlatıyor. Otis, 9 yaşından beri sahip olduğu en yakın arkadaşı Eric ve lisenin asi, feminst yazarlardan etkilendiğini sık sık hissettiğimiz Maeve ile okulda diğer herkesin cinsel problemlerine başarılı tavsiyeerle çözüm bulurken kendi problemlerinin sürekli devam edeceğinden endişe ediyor.

İlk 2 sezonda Otis’in en yakın arkadaşı Eric’in uğradığı zorbalıklara ve kurmaya çabaladığı gay ilişkiye tanık oluyoruz. Hatta 2. Sezonda bir ilişkisi oluyor da. Ancak aşık olduğu çocukla ilişkisi arasında kalıyor ve bu ikilemde yaşadıklarına tanık oluyoruz.

Otis’in terapi işlerindeki ortağı Maeve de zamanında başına gelen bir yanlış anlaşılma yüzünden okulda zorbalığa maruz kalıyor ancak pek de umursadığını söyleyemeyeceğim. Kendisi yaşının biraz daha ötesinde yaklaşımlara sahip. Beni tavırlarıyla, tepkileriyle ve düşünceleriyle ayrıca kalemiyle etkileyen bir karakter kendisi.

Otis’in annesiyse Sex Education 2. sezon boyunca boşanma sonrası ilişkileriyle gündemde. 2. sezonda okula cinsel eğitim dersinin içeriğini düzenlemek için geldiğinde Otis’in terapi seanslarının güvenirliğini ve sıklığını sarsacak komik olaylara sebep veriyor. Beni yine oldukça gülümseten bir karakter kendisi.

Tüm karakterlerin kendilerini arayışları sırasında içerde dönenler, ilişkilerini kurma ve sürdürme biçimleriyle ilgi çekici bir dizi olduğunu söylemek istiyorum. Bence aldığı IMDB puanını hak ediyor. Gençlerin zorbalığa maruz kalmaları ve baş etme biçimlerini, kendilerini bulurken yaşadıklarını, ilişkilerini eğlendirerek anlatıyor kesinlikle.

 

SEX EDUCATION 3. SEZON ONAY ALDI MI?

            Dizinin oyunculukları, kurgusu, kadrosu, hikayesi izleyici tarafından okadar beğenildi ki sex education onayı aldı mı ? sorusuna gönül rahatlığı ile cevap verebilirim, "EVET". Zaten Netflix'in arkasında olduğu her dizi popüler oluyor, Haliyle bu kadar popüler olan bir diziyi de netflix'in fişini çekmesi çok saçma olur, Ben şimdiden Netflix platformunda yayınlanacak diziyi sabırsızlıkla bekliyorum.

 

SEX EDUCATION 3. SEZON NE ZAMAN YAYINLANACAK?

            Dizinin 3 sezon onayı aldığını biliyoruz ancak henüz kesin tarihi belli değil ancak otoriteler 2021 yılının Ocak Ayında yayınlanmasını bekliyor. Umarım yeni sezon çabucak gelir.  

Neye dayanacak sex education 3. Sezon ne zaman yayınlanacak ? sorusuna tam cevap verebiliyorum diye merak ediyorsunuzdur, 

  • 1 Sezon : 11 ocak 2019 Tarihinde yayınlandı
  • 2 Sezon : 11 Ocak 2020 Tarihinde Yayınlandı
  • 3. Sezon : Ocak 2021 Tarihinde yayınlanacak

Gördüğünüz gibi Netflix'in arkadasında olduğu her dizi hakkında gönül rahatlığıyla tarih verebilirim.

 

SEX EDUCATION 3. SEZONDA NELER OLACAK?

  •    Eric, ikileminden Sex Education 2. sezonun sonunda kurtulmuş gibi görünse de hikayesinin devamını 3. sezonda göreceğiz. Aşık olduğu ve karşılık bulduğu kişiyle arasında yaşanacaklar yeni sezonda işlenecek.
  •    2. sezonun sonunda Otis, Maeve hakkında hissettiklerini açıklamak için yanına, karavan bölgesine gitmişti ancak sevdiği kıza aşık olan başka birinin yaptıkları yüzünden amacına ulaşamamıştı. 3. Sezonda duygularını dile getirmek için neler yapacağını ve Maeve ile ilşki yaşayıp yaşayamayacağını göreceğiz. Acaba Maeve onu seçecek mi bilemiyorum. Zira eski sevgilisiyle Maeve bir gece kendi partisinde sarhoş olup kötü sözler söylemişti ve herkesin tepkisini çekmişti. Özelikle de kızların.
  •  Otis, annesiyle de ergenliğin getirdiği çatışmaları düzeltme yolunda adımlar atmıştı ancak sadece adımlar. Bakalım devamında neler gelecek.

 

SEX EDUCATION OYUNCULARI

 

Asa Butterfield - Otis

Gillian Anderson – Otis’in annesi Dr. Jean F. Milburn

Emma Mackey - Maeve

Alistair Petrie – Okul Müdürü Mr. Groff

Connor Swindells - Adam

Ncuti Gatwa -  Eric

Aimee Lou Wood - Aimee