The Crown 4. Sezon Ne Zaman? The Crown Yeni Sezon Onayı Aldı mı?

The Crown. Evet, birçoğunuzun bildiği ve bazılarınızın da yeni izleyeceği bu dizi, şu an hala İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in tahta geçiş sürecini ve sonrasında yaşananları

The Crown 4. Sezon Ne Zaman? The Crown Yeni Sezon Onayı Aldı mı?

The Crown 4. Sezon Ne Zaman? The Crown Yeni Sezon Onayı Aldı mı?

Eğer tarihe ilgi duyuyor ve dönem dizilerini seviyorsanız tam size göre bir diziden bahsedeceğim şimdi. Aldığı ödüller ile başarısını ortaya koyan ve hikayesi ile de oldukça ses getiren bir dizi bu: The Crown. Evet, birçoğunuzun bildiği ve bazılarınızın da yeni izleyeceği bu dizi, şu an hala İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in tahta geçiş sürecini ve sonrasında yaşananları anlatıyor. Zaman zaman gerçekleri anlatan bazen de kurgu olayların işlenildiği dizi, bütün dünyada dizi severlerin ilgi odağında. 3. sezonunu geride bırakan ve The Crown 4. sezon ne zaman başlıyor, The Crown 3. sezonda neler oldu, The Crown dizisi neyi / kimi anlatıyor gibi soruların sorulduğu diziyle ilgili birçok bilgi aktaracağım size.

The Crown Yeni Sezon Ne Zaman Başlıyor? The Crown Ne Anlatıyor? The Crown Dizi Konusu

Her ne kadar ilk bakışta İngiltere tarihi ile ilgili sanki bir belgesel veya biyografi temalı bir dizi gibi görünse de The Crown dizisinde bundan çok daha fazlası var. Şimdi dizinin konusunu ve sizin için derlediğim bilgileri maddeler halinde yazıyorum:

 • The Crown dizisi bir Netflix yapımı ve ilk olarak 4 Kasım 2016’da izleyicilerle buluştu.
 • The Crown başrol oyuncularını ise şöyle sıralayabiliriz:
  • Kraliçe 2. Elizabeth’i 1. ve 2. sezonlarda Claire Foy, 3. sezonda ise Olivia Colman oynuyor.
  • Kraliçenin eşi Prens Philip’i ise 1. ve 2. sezonda Matt Smith, 3. sezonda ise Tobias Menzies oynuyor.
  • Prenses Margaret’i 1. ve 2. sezonda Vanessa Kirby oynarken, 3. sezonda ise prenses rolünde Helena Bonham Carter’ı görüyoruz.
 • The Crown dizisi için aldığım notları çok fazla spoiler vermeden şöyle açıklayabilirim.
  • Dizi genel olarak çok genç yaşta tahta çıkan Kraliçe Elizabeth’in hayatını konu ediniyor. Dizide sadece siyasi olayları görmüyoruz elbette. Diziyi çok daha ilgi çekici hale getiren Kraliçe Elizabeth’in aile ve sosyal yaşamı ile ilgili anlatılanlar.
  • Dizide beni çok şaşırtan ve ilgimi çeken ise kraliçenin çok gölgesinde kalan eşi yani Prens Philip. Kraliçeye göre çok daha farklı bir kişiliği bulunan Prens Philip ile kraliçe arasında yaşananlar oldukça güzel işlenmiş dizide.
  • Dizide sadece tarih ve siyasi konular işlenmemesi diziyi çok güzel bir hale getiriyor. Kraliçe ve prensin arasındaki aşk ve evlilik sürecinin yanında prensesin, babasının yardımcısı ile yaşadığı aşk da güzel bir yan hikaye olmuş.
  • Dizideki birçok olay gerçek olsa da yer yer kurgu hikayelere yer verilmiş. Bunu sizin için özellikle araştırdım. Bu sebeple diziyi izlerken tarihi bir belgesel izliyormuş hissine kapılmamalısınız.

The Crown 4. Sezon Ne Zaman Çıkacak? The Crown Yeni Sezona Ait Bilgiler

The Crown yeni sezon onayı ve çıkış tarihi hakkındaki bilgilere geçmeden önce ilk sezon ile ilgili bilgilere bir göz atalım:

 • The Crown 1. sezon 4 Kasım 2016’da 10 bölüm olarak yayınlandı.
 • The Crown 2. sezon 8 Aralık 2017’de 10 bölüm olarak yayınlandı.
 • The Crown 3. sezon 17 Kasım 2019’da yine 10 bölüm olarak yayınlandı.
 • The Crown 4. sezon aralık ve ya kasım aylarında yayınlanacak.

The Crown yeni sezon onayı aldı ve The Crown 4. sezonu Aralık - Kasım ayları arasında  2020’de yayınlanacak.