Türk Mühendisler Geliştirdi Ve İki Ödül Kazandılar

Genç beyinler türkiyede geliştirdi ve geliştirdikleri proje üzerine iki tane ödül kazandılar.Detaylar içerde...

Türk Mühendisler Geliştirdi Ve İki Ödül Kazandılar

Yazılımı,tasarımı ve donanımı tamamen Türk Mühendisler tarafından geliştirilen Dünya'nın ilk ve tek akıllı polis devriye aracı Ekin Patrol G2 ve akıllı bisiklet Ekin Bike Patrol toplamda iki adet ödül kazandı.

Akıllı polis devriye aracı olan Ekin Patrol G2 farklı sektörlerden üretilen,hayatı kolaylaştıran ve faydalı şeylerin yapıldığı,ürün ve çözümlerin üretildiği German Innovation Awards’ta “Excellence in Business to Business yarışmasındaki Otomotiv kategorisinde birincilik ödülüne hak kazandı.

Özellikleri Baş Döndürüyor

Yapılan modül hareket halinde iken plakayı net bir şekilde okuma,şoför yüz tanıma,hız ihlalini tespit edebilen Ekin Patrol G2 sıradan bir polis aracını,üst düzey bir devriye aracına dönüştürmektedir.Sabit bir şekilde durması gerken bu modül bütün araçlarla uyum sağlamaktadır.Polis araçlarında 360 derecelik bir tepe lambası gibi çalışan bu ürün tak çalıştır yapısında üretilmiştir.

Üretilen bu modülün bence en büyük özelliği şudur.Emniyet Müdürlüğü'nün sistemleri ile anlık olarak haberleşebilme yeteneğine sahip.Örneğin A kişisi aranıyorsa veya kara listede ise,kısacası suçlu ise bu ürün üzerinde bulunan yüz tanıma sistemi bu kişiyi tespit ettiğinde emniye müdürlüğüne anlık olarak bildirim gönderebilmektedir.Ve ayrıca araç içinde bulunan polis memurlarına yine aynı şekilde anlık olarak sesli bildirim yapmaktadır.

Ekin Bike Patrol'uda Unutmayalım

Bu ürün ise bisilet,motor vb. araçlar ile devriye gezen polislerimiz için üretilmiş.Aynı şekilde hareket halinde iken park ve hız ihallerini tespit edebilen ürünümüz Ekin Bike Patrol DNA Paris Design Awards’ta yarışmasında Araç,Ulaşım Ve Aksesuarlar kategorisinde yine birinci gelerek bizi gururlandırdı.

Ekin Bike Patrol kompakt ve kolay kurulabilen yapısı ile scotter,bisiklet ve motor gibi araçlarla kolay şekilde entegre edilebilmektedir.