Bayraktar TB2 Rekor Kırdı

Selçuk bayraktarın üretimini üstlenmiş olduğu milli siha bayraktar tb2 200 bin uçuş saati ile bir rekora daha imza attı.Detaylar içerde...

Bayraktar TB2 Rekor Kırdı

Baykar firması tarafından üretimini üstlendiği ve geliştirerek 2014 yılında Türk Siahlı Kuvvetleri'nin envanterine eklendi. Ve envantere eklendiği günden itibaren sürekli rekorlara imza atan Bayraktar TB2 önemli bir yolu geride bıraktı.

Milli Bayraktar TB 2 200 Bin Uçuş Saati İle Rekor Kırdı

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerek sınırlar içerisinde,gerek ise sınır dışında başarılara imza atan Bayraktar TB2 200.000 uçuş saati ile büyük bir rekora daha imza attı. Hem Hendek,Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı gibi Türkiye için çok fazla önem taşıyan harekatlarda mahmetçiklerimizin can suyu haline gelmişti.

Tamamen yerli ve milli imkanlar ile türk mühendisleri tarafından yapılan ve geliştirilen ve kendi sınıfındaki bir hava aracı olarak 200.000 uçuş saatini tamamlayan ilk milli hava aracı ünvanına sahip oldu.

Şu anda halihazırda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterinde 110 tane Bayraktar TB2 bulunmaktadır.Diğer ülkeler ile yapılan anlaşmalar sayesinde Bayraktar TB2 sihalar havacılık sektöründe nerdeyse 100 yılı aşkın bir geçmişe sahip ülke olan Ukrayna'ya, daha sonrasında ise Katar'a ihraç edilen siha'ya ilgi duyan ve kendi ülkesinede isteyen diğer ülkeler ile de görüşmeler tüm hızı ile devam etmektedir.

Milli siha Bayraktar TB2'nin geçen yıl kırmış olduğu bir rekor daha bulunmaktadır. 16 Temmuz 2019 tarihinde Kuveyt'te katıldığı demo uçuş testinde yüksek sıcaklık,kum fırtınaları yani zorlu ve çetin iklim şartlarına rağmen tam olarak kesintisiz şekilde 27 saat 3 dakika uçarak kendi sınıfında rekor kıran Bayraktar TB2,irtifa rekoru kırdı.

Bunun gibi daha birçok rekorlara imza atan Bayraktar TB2 aziz Türk milletinin havadaki güvenini kazanmayı başardı.