İnstagram Paylaşımlara Yeni Bir Güncelleme Getiriyor

Hem kendisinin hemde kullanıcılarının gizliliklerine çok önem veren instagram gizliliğe dair yeni bir güncelleme getiriyor.Detaylar içerde...

İnstagram Paylaşımlara Yeni Bir Güncelleme Getiriyor

İnstagram platformu kullanıcıları ve kendisine gizlilik konusunda dair yeni adımlar atmaya devam ediyor. Sosyal medyaya sızdırılan yeni bilgilere göre instagram yapılan paylaşımlara dair cidii şekilde yeni şeyler düzenliyor.

Paylaşımlar Kısıtlanacak


Edinilen bilgilere göre platformda paylaşılan video,fotoğraf,igtv gibi paylaşımları başkası kullanamayacak. Zaten kullanıcılar da kendi paylaşımlarının başka platformlarda paylaşılmasından aşırı derecede şikayetçiydi.

Uygulamaya yeni gelecek olan güncelleme ile ise bunların önüne geçilecek.

Paylaşımlar İçin İzin Almak Gerekecek


Medyaya yeni sızan bilgilere göre instagram paylaşımlarını başka platformlarda embed ederek kullanmak kısıtlanacak. Yapılacak olan bu uygulamanın üzerinde şu an çalışılmaktadır.

Eğer farklı bir şekilde,farklı bir platforma instagram  gönderisi embed edilecek ise paylaşım sahibinden izin alınması gerekecek. Bu şekilde izinsiz kullanımlarında önüne geçilmesi bekleniyor.

Gelecek olan bu güncellemenin en çok ünlüler ve fotoğrafçıların işine yarayacak gibi gözüküyor.

Yapılan olayı kısaca özet geçmek gerekir ise İnstagram embed etme işlemi farklı platformlarda veya sitelerde instagrama girmeden göstermek diyebiliriz.

Gönderinin ss görüntüsü almak yerine gönderinin instagram paylaşım bağlantısı alınıyor ve instagram açılmadanda paylaşımlar gösterilebiliyor. İnstagram'ın atacağı yeni adım ile kullanıcı gizliliği büyük ölçüde artmış oluyor.

Yapılan bu işlem benzer birden fazla platformda sıkça kullanılan bir özellik. Özellikle youtube platformunda sıkça karşılaşılan bir özellik.

Kullanıcı videonun embed(paylaşım) kodunu alır ve kulanmak istediği platforma iframe özelliği ile birlikte kullanır. Ve bu sayede youtube'a girmeden bile ilgili video gösterilebilir.