Netflix'in En İyi 5 Filmi

Netflix piyasadaki yüzlerce filmi tek bir platform altına toplamayı başarmıştır.Biz ise sizlere bugün netflixteki en iyi 5 filmi göstereceğiz.Detaylar içerde...

Netflix'in En İyi 5 Filmi

Piyasaya sürüldüğü daha ilk andan itibaren sinema dünyasını tamamen değiştiren Netflix nerdeyse her ay yeni bir film veya dizi ile karşımıza çıkmaktadır. Birçok profosyonel yönetmen ve oyuncunun yer aldığı dizi veya filmlere Netflix milyonlarca lira yatırım yapmaktadır. Tabi bazen yaptığı yatırımlar karşılığını alamasada hala çok başarılı bir platform olmaya devam ediyor. Biz ise bugün sizlere Netflix'in en iyi 5 filmini listeledik. Hemen geçelim...

1-Roma

Netflix platformunun en iyi filmlerinden biri olarak lansa edilen Roma filminin yönetmen koltuğunda ünlü yönetmen Alfanso Cuaron yer almaktadır. 2019 yılının Oscar'ına aday gösterilen film Meksika'lı bir hizmetçiyi hikaye olarak alıyor. Bunun yanı sıra Meksika'nın 1970'li yıllarında olan toplumsal yapısınıda gözler önüne sermektedir.

 

2-The Ballad of Buster Scruggs

Ünlü yönetmenler Ethan ve Joel Coen'ın yönetmen koltuklarında oturduğu film The Ballef of Buster filmi farklı yaşam ve yaşayış biçimlerini anlatan bir antoloji filmi. Bu yıl 2 tane Oscar'a aday gösterilen filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

 

3-Annihilation

Netflix platformunun bilim kurgu kategorisinde yer alan Annihilation filmi, gerçekleşmiş olan olaylardan dolayı karantinaya alınan bölgeye yönlendirilen ekiplerin yaşadığı esrarengiz olayı konu alıyor. 

 

4-Bird Box

Yine 2020 yılının en çok ve en çok puan alan filmlerinden biri olan Bird Box kısa bir süre içerisinde Netflix'in en fazla izlenen filmlerinden biri oldu. Sandra Bullock gibi önemli bir ismin başrolda olduğu film post-apokaliptik bir dünyayı gözlerimizin önüne sermektedir. Eger sizde bu tür filmlerden hoşlanıyorsanız Bird Box filmi tamda sizlere göre.

 

5-Okja

Netflix'in Cannes Film Festivalinde Altın Palmiye için yarıştığı Okja filmi yakın arkadası haline gelmiş Okja adındaki büyük bir hayvanın hikayesini ele almaktadır.