Youtuber Olmak için Gerekli ekipmanlar

Youtuber Olmak için Gerekli ekipmanlar

Youtube artık neredeyse televizyonun yerini alan, hatta genç kitlelerin artık televizyon izlememesini sağlayan önemli bir video ve sosyal medya aracı. Bu denli büyük kitlelere hitap ediyor olması, dünyanın her yerine yayın yapma şansı, kanal açarak Youtube üzerinden video yayınlayan kişilerin de sayısının hızla artmasına neden oldu. Aslında bir tür hobi olarak kullanabileceğiniz Youtube kanalları, aynı zamanda para kazandıran güçlü bir araç haline dönüşünce, İş-Kur’ da bile kursu verilen bir kazanç aracı haline de dönüştü. Youtube’ da bir kanal açarak, bu kanalın izlenme sayısını arttırarak Youtuber veya Youtbe Fenomeni olabilirisiniz. Ancak öncelikle Youtuber Olmak için Gerekli ekipmanlar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Nasıl Youtuber Olunur?

Öncelikle Youtube üzerinde bir kanal açılması gerekiyor elbette. Kanalı açmak için önce bir Google hesabı açmanız ve profil bilgilerini gerçek ve eksiksiz olacak şekilde doldurmanız önemli. Kendinize ait bir profil fotoğrafı tercih etmenizde diğer önemli konu. Kanalın adının seçimi sırasında, kanalınızın konusu ve özgün olmasının yanı sıra, kısa ve akılda kalıcı bir isim tercih etmenizi tavsiye ederiz. Şimdi sıra geldi Youtuber Olmak için Gerekli ekipmanlar ve bu ekipmanların doğru bir şekilde kullanılmasına.

Hangi donanımlar gerekiyor

Aslında bu aşamada temel alt yapı bir Laptop veya masaüstü bilgisayar ya da bir akıllı cihaz olabiliyor. Bu donanımlarla bir kanal açabilir, videolarınızı çekerek yayınlayabilirsiniz. Elbette tüm bunları gerçekleştirebilmek için, bir de internet bağlantısına ihtiyacınız var. Ancak videolarda montaj, efekt, kurgu gibi çalışmalar yapacaksanız ( ki profesyonel bir çalışma için bunlar gerekli ) daha başka donanımlara da ihtiyacınız olacak. Çözünürlüğü en az 16 Mega piksel olan bir kamera öncelikli olarak ihtiyacınız. Günümüzde üretilen akıllı cihazların birçoğu bu konuda net çözüm sunacaktır. Bunun yanında videoların kurgu, efekt ve montaj gibi işlemlerini yapabileceğiniz kapasitede bir bilgisayar ve buna yönelik yazılımlar Youtuber Olmak için Gerekli ekipmanlar olarak karşımıza çıkıyor.

Konu Seçimi

Başarılı bir Youtuber olmak için, öncelikle doğru konuda bir kanal açmanız gerektiğini unutmamalısınız. Konu seçimi yaparken, kullanıcıların en yoğun ilgi gösterdiği alanlara yönelmeniz doğru gibi görünse de, anlatmak istediğiniz veya yeteneğiniz olan bir alanın seçimi, bilgi birikiminizin bulunduğu bir konuyu seçmeniz size başarıyı daha çabuk getirecektir. Bilgi veya eğlence içerikli pek çok konu bulabilirsiniz.