Linux Mint initramfs Sorunu ve çözümü

linux mint sistemini yanlış kapatmalardan dolayı initramfs sorunu yaşayanların sorununu hep birlikte çözüyoruz.

Linux Mint initramfs Sorunu ve çözümü

Herkese Merhaba Arkadaşlar, 

Yıllarca Windows kullandım ve artık bilgisayarıma her yıl format atmaktan sıkıldım. Aslında kullandığım bilgisayarın özellikleri çok iyi fakat antivirüs programı kullanmayı sevmediğim için (sadece özel bir kaç tane program dışınta) bilgisayarımda yavaşlamalar oluyordu.

Bende Artık Son olaydan sonra linux mint kurmaya karar verdim. Şuan da daha kullanmaya devam ediyorum herhangi bir sorun yok, fakat bilgisayarımı güncelledim ardından bilgisayarımı veri transferi yüzünden çok uzun süre açık tutmam gerekliydi. 

Neyse belli bir süre geçti ve bilgisayar başına geçmem gerekliydi hemen firefox tarayıcıyı çalıştırmak istedim fakat bana restart at uyarısı verdi. 

veri Transferi işim bittiği için restart atmamda herhangi bir sakınca yoktu, Neyse Bilgisayarımı yeniden başlattım. 

ama bir sorun vardı. Bilgisayarımın ekranı bu şekilde kalmıştı.

ve aldığım hata ise ; 

BusyBox v1.27.2 (Ubuntu 1:1.27.2-2ubuntu3.2) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands

(initramfs)

yukarıda ki gibiydi..

İlk r10 platformunda konuyu açtım, oradan beni yönlendiren bir arkadaş linux mint forumunda konu açarsam daha hızlı yardım alacağımı belirtti. 

Bende oraya üye oldum konuyu açtım, Fakat moderatör bir türlü onaylamıyordu. Ben konu ile alakalı hiç bir bilgim yok, Bu hatayı neden dolayı alıyorum , nasıl yaşıyorum falan bana hiç bir konuda bilgi vermedi. 

belki 7-8 kere onaya gönderdim bana sürekli geri dönüş olarak içeriğini düzenle diyor. Bilmediğim birşey hakkında nasıl bilgi veririm bende bilmiyorum, en sonra mod. onayına gönderirken siz en iyisi beni banlayın diye yazdım o kadar dolmuştum ve bilgisayarım 2 gündür kapalıydı.

Bundan öncesinde internette çok fazla arama yaptım her denilen kodu denedim fakat çalışmıyordu. Taaa kii yeni bir video izleyene kadar...

Belki video silinir diye koduda buraya bırakıyorum.

fsck /dev/sda1

 Bu kodu yazdıktan sonra y/n ekranı gelecek "Y" harfine basıp enter dedikten sonra, 4-5 dakika sonra bilgisayarınız eski haline geliyor, 

eğer sizinki Sda1 olan kısım yani linux mintin kurulu olduğu dizin değilse onu yazmanız yeterli.