En Fazla Oynanan 5 Bilgisayar Oyunu

Evde kalınan bu günlerde herkes oyunlara yöneldi.Ve oyunlara ilgi bir hayli arttı.Bu yazımızda ise sizlere bu dönemlerde en çok oynanan 5 oyunu inceleyeceğiz.

En Fazla Oynanan 5 Bilgisayar Oyunu

Evde kaldığımız bu günlerde mobil ve pc oyunlara ilgi bir hayli arttı.Şimdi sizlere en fazla oynanan 5 bilgisayar oyununu göstereceğim.

  • League Of Legends

League of Legends RİOT GAMES tarafından yapılmış olan bir oyundur.Oyun Warcraft III haritası olan Defense of the Ancients örnek alınarak yapılmıştır.Yapılan araştırmaya göre gençlerin %80'i league of legends oynuyor.Özellikle Türkiye'deki internet kafelerin vazgeçilmez bir oyunu haline gelmiştir.

  • Minecraft

Oyunun asıl amacı blok taşlar ile yeni bir dunya kurmanızdır.Oyun genel olarak 9-17 arası yaş grubunda yani gençlerin tercih ettiği bir oyundur.Oyunda pvp,creative ve survival gibi birçok oyun modu bulunmaktadır.Arkadaşlarınız ile online oynama imkanı saglamaktadır.Ayrıca kendi minecraft sunucunuzuda kurabilir ve sadece arkadaşlarınızla oyunu online olarak rahat bir şekilde oynayabilirsiniz.

Diğer oyunumuz ise counter strike.

  • Counter Strike

Birçoğumuz counter strike oyununu biliyoruz.Dünyada hayli fazla şekilde ses getirmiş bir oyundur.Counter Strike Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrim içi birinci şahıs nişancı türünde aksiyon oyunudur.Oyunda bir hayli fazla hile olmasına rağmen en çok oynanan oyunlar arasında yerini korumaktadır.

Diğer oyunumuz ise PUBG

  • PUBG

PlayerUnkown's Battlegrounda Bluhole firması tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir oyundur.Oyunun amacı şu şekildedir.Bir uçakta toplam 100 kişi bulunur ve bu 100 kişi kocaman bir haritaya atlarlar.Bu haritada ise etrafta bulunan ekipman ve silahları toplayarak hayatta kalmaya çalışırlar.Ve oyunda güvenli bölge bulunmaktadır.Eğer bu böle dışına çikarsanız canınız yavaş yavaş gider ve sonunda ölürsünüz.Şuan oyunun güncel fiyatı 90 lira olmasına rağmen grafik ve kalite bakımı nedeni ile milyonlarca kişi tarafından tercih edilmiştir.

Diğer oyunumuz ise GTA 5

  • GTA 5

Bir süre önce Gta 5 i Epic Games firması satın almıştı.Ve geçtiğimiz günlerde epic games oyunu 1 haftalığına ücretsiz olarak verdi.Ucretsiz olduğu anda milyonlarca kişinin talep etmesine istinaden sistem yaklaşik 6-7 saat çökmüştü.Ve sorun düzeltilmişti.Epic gamesin oyunu ücretsiz yapması nedeni ile milyonlarca kişi oyunu aldı.Ve Gta 5'in oyuncu sayısı 100'e hatta 1000 lere kadar katlandı.Ve listede beşinci sıraya yerleşti.