Michael Keaton Dopesick Dizisinin Başrolünde Yer Alacak

Michael Keaton, usta yönetmen Barry Levinson’ın yöneteceği Dopesick dizisinin başrolünde yer alacak. Detaylar içerde...

Michael Keaton Dopesick Dizisinin Başrolünde Yer Alacak

Batman filmi gibi akılda kalıcı birçok filmde rol alan, Birdman ile isede Oscar ödülüne adaylık gösterilen, beyaz perdenin önemli oyuncularından Michael Keaton oyunculuk hayatının ilk yaşlarında All’s FairWorking Stiffs gibi önemli filmlerde önemli rollar almış, 2007 yılında ise 6 bölüm çekilen ve mini dizi olan The Company ile tekrardan karşımıza çıkmıştı.

Yaşından dolayı rahatsızlığından dolayı beyaz perdeye bir süre ara veren Michael Keaton dizi dünyasına geri dönmeye hazırlanıyor. Betch Macy'nin Aynı ismindeki romanından örnek alınarak çekilecek dizi Dopesick dizisinin başrolünde oynayacak. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Rain ManVietnam gibi unutulmaz dizileri yöneten  Barry Levinson oturuyor.

Dopesick Dizisi 2021’de İzleyici ile Buluşacak

Michael Keaton ve Barry Levinson gibi  iki önemli isimin bir araya geldiği dizi Dopesick'in senaryosunu 2012 yapımı olan Game Change ile Emmy Ödülü kazanan Danny Strong ele alacak. Ve yapımcılar arasında ise önemli önemli dizilerin yapımcılarından birisi olan Warren Littlefield yer alacak. Bu önemli isimlerin yer aldığı Dopesick Dizisi 2021’de İzleyici ile Buluşacak.

Dopesick dizisi Amerika'nin iç krizi mücadelesini yürekleri derinden etkileyecek şekilde izleyicilerin gözleri önüne serecek. Amerika'daki bu krizden etkilenen ailelerin dramına odaklanacak dizi uyuşturucu bağımlılarına yardım niteliğinde ayna tutacak, yani yardımcı olacak.

Micheal Keaton'un dizideki rolü ise, gerikafalı bir doktor olan ve Big Pharma ilaç şirketinin ölümcül bir ilacın sırlarına ortak olan Dr. Samuel Finnix karakterine hayat olacak.