IMDB Puanı En Yüksek 3 Netflix Türk Filmi

Imdb platformu üzerinden en yüksek puanı alan 3 türk yapımı netflix filmi listeledik.Detaylar içerde...

IMDB Puanı En Yüksek 3 Netflix Türk Filmi

Netflix platformu vizyona giren veya girecek olan filmleri hemen platformunda yayınlıyor. Bu yüzden Netflix türk filmleri için inanılmaz bir platform haline geldi. Aklınıza gelebilecek nerdeyse her türden filmi barındırıyor. Biz ise sizlere IMDB Puanı En Yüksek 3 Netflix Türk Filmi'ni listeledik. Filmlerin fargmanlarını açıklamaların altından izleyebilirsiniz. Hemen geçelim...

Dağ 2

Imdb üzerinden 8,9 puan alan 2016 yapımı Türk filmi olan Dağ 2 savaş ve aksiyon kategorisinde yer almaktadır. Filmde iki arkadaş olan Oğuz ve Bekir teröristlerin elinden kurtulmayı zorda olsa başarırlar. Ve tam 6 yıl sonra özel bir görev nedeni ile Özel Kuvvetler 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi'ne katılım sağlarlar. görevleri Kuzey Irağa kaçırılan gazeteci Ceyda Balaban'ı teröristlerden kurtarıp yeniden Türkiye'ye dönerler. Fakat bu seferki görev daha zorludur. Aksiyon ve savaş türü filmleri sevenler için biçilmiş bir kaptan.

 

Ayla

Imdb üzerinden 8,5 puan alan 2017 yapımı bir film olan Ayla vizyona girdiği anda gişe rekorları kırarak zirveye ulaştı. Filmde Kore Savaşı'nda yaşanan dramatik olayları anlatmaktadır. 1950 yılında olan savaşta yer alan asker Süleyman Astsubay savaş sırasında kaçan ve saklanmış olan küçük bir kız bulur. 5 yaşındaki kiz yetim kalmıştır. Fakat Süleyman Astsubay kızı sahiplenerek Ayla ismini vermiştir. Dramatik ve tarihi film severler için izlemesi gereken bir film.

 

Bizim İçin Şampiyon

90'lı yıllardaki efsane bir at olan Bold Pilot'un hikayesini beyazperdeye taşımaktadır. Imdb üzerinden 8,4 puan alan 2018 yapımı film Türk atçılık spor tarihinde başarılı Özdemir Atman'nın sahip olduğu at olan Bold Pilot at yarışına sevgisi olmayan veya karşı olan kişileri at yarışlarına sevdirmeyi başarmıştı.