Her bilgisayarda olması gereken programlar

Her bilgisayarda olması gereken programlar

Her bilgisayarda olması gereken programlar

 

Benzersiz bir hızla gelişen bilgisayar donanımları teknolojisinin bu denli hızlı gelişmesinde ana etken yazılım konusunda yaşanan gelişme hızı oluyor. Bu durum herhangi bir bilgisayar kullanıcısının birçok farklı amaca yönelik hazırlanmış programlara sürekli ihtiyaç duymasına da neden oluyor. Her bilgisayarda olması gereken programlar, olağan bir kullanım tarzında bile ihtiyaç duyulan yazılımlar olarak hazırladığımız bir liste. Listemizde bulunan programlar, bilgisayarınızın daha yüksek performanslı çalışmasından, virüslere karşı korunmanıza, dosya sıkıştırmaktan, Office dosyalarınızı kullanmaya kadar pek çok açıdan ihtiyacınız olan programlar.

Advanced System Care

Her bilgisayarda olması gereken programlar arasında ilk sıralarda yer alan Advanced, sisteminizin yüksek performanslı çalışması için tüm optimizasyonları birkaç tıkla yapabilmenizi sağlıyor. Ayrıca sisteminizin sağlığını sürekli takip ederek, ihtiyacınız olan tüm optimizasyon ve iyileştirmelerle ilgili bilgi veriyor. Ücretsiz olarak indirerek kullanabileceğiniz programın, ayrıca pro versiyonu da bulunuyor. Programların araçlar bölümünde bulunan çeşitli yazılımlar, harici olarak indirilerek kullanılabilen ve her biri profesyonel düzeyde sistem sağlığına yardımcı olan araçlar.

Winrar

Dosyaların sıkıştırılmasında en başarılı programlardan biri olan Winrar Zip, Rar, 7-zip veya İso dosyalarının sıkıştırılıp açılması için başvurulan bir yazılım.

7-zip

Winrar gibi bir dosya sıkıştırma programı olan bu program, Winrar’ dan birçok noktada daha başarılı ve her geçen gün daha fazla kullanıcı tarafından kullanılıyor.

Utorrent

Torent dosyalarının indirilmesi için gerekli olan en başarılı programlardan biri Utorent.

Ccleaner

Son derece güçlü ve pratik bir sistem dosyalarını temizleyici yazılım olan Ccleaner, ücretsiz olarak indirebileceğiniz ve Her bilgisayarda olması gereken programlar yer alan bir yazılım.

Photoscape

Ücretsiz olarak resim dosyalarının üzerinde çok çeşitli düzenlemeler yapabileceğiniz bu program, çok başarılı grafikler hazırlamanıza bile yardımcı olacak özellikler barındırıyor.

Recuva

Yanlışlıkla silinen dosyaların geri getirilmesi konusunda birçok yazılım bulunuyor. Ancak Recuva bu konuda ücretsiz ve en kaliteli hizmeti sunan program olarak Her bilgisayarda olması gereken programlar arasındadır.

Avast Free Antivirüs

Antivirüs denilince akla ilk gelen programlardan biri olan Avast, ücretsiz olarak bilgisayarınızı hemen tüm tehditlere karşı savunmanızı sağlayan bir yazılımdır.