Whatsapp alternatifi uygulamalar

Whatsapp alternatifi uygulamalar

Önceleri kısa mesajların yerini kısa sürede alarak, mesajlaşma amacıyla hızla yayılan Whatsapp, sürekli geliştirilerek eklenen sesli ve görüntülü görüşme olanaklarıyla artık vazgeçilmez uygulamalar arasında yer alıyor. En güçlü altyapılardan birine sahip olmasının yanında, çok popüler olarak kullanılması, oluşturduğu geniş ağ sebebiyle de en yaygın kullanılan mesajlaşma uygulaması durumunda. Ancak çok çeşitli sebeplere Whatsapp kullanmak istemeyen ve alternatif arayan birçok mobil ve bilgisayar kullanıcısı da bulunuyor. Whatsapp’ a alternatif oluşturabilecek bir çok farklı mesajlaşma programı var ve bunların arasından en önemlilerini sizler için derledik.

Skype

Hem Android ve hem de İOS’ da kullanabileceğiniz bu mesajlaşma programı, aynı zamanda bilgisayardan mobile ve mobilden bilgisayara olmak üzere çok kaliteli görüşme hizmetleri sunuyor. Sesli ve görüntü mesajlaşma özellikleri, Whatsapp’ ı aratmayacak kalitede.

Telegram

Whatsapp’ ın en büyük rakiplerinden biri olan Telegram, uçtan uca şifrelenen mesajlaşmalar uygulamanın alt yapısını çok güçlü ve güvenilir kılıyor. Bu sebepler Telegram’ ın çokça tercih edilmesine ve sürekli daha geniş kitleler tarafından kullanılmasına neden oluyor. Uygulamayı Android ve İOS işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz.

BİP

Turkcell’ e ait bir iletişim çözümü olarak kullanıcıya sunulan altyapı, sunduğu avantajlar ve özelliklerle kısa süre de popüler bir uygulama haline geldi. Sesli, görüntülü görüşme gibi seçeneklerin yanında, Türkiye’ de ki kullanıcılar için özel ve farklı servislerde sunuyor. Uygulamayı hem Android ve hem de İOS işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz.

Viber

Görüntülü, yazılı ve sesli görüşe seçenekleri sunan Viber, özel bir çıkartma tasarımı seçeneğine de sahip. Bu sayede iletişim sırasında daha eğlenceli zamanlar vad ediyor.

Facebook Messenger

Bu iletişim uygulaması Whatsapp’ da ki hemen her özelliğin alternatifini oluşturacak denli güçlü bir yazılım. Aynı zamanda Instagram ve Snapchat gibi sosyal medya altyapılarına hikayeler oluşturabileceğiniz fonksiyonuyla da hayli ilgi görüyor.

Wechat

Çin’ in Whatsapp alternatifi uygulamalarından biri olan Wechat, Whatsapp’ da sunulan tüm hizmetlerin birebir kopyasını sunabiliyor. Uzak Doğu’ da çok büyük bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Andriod ve İos işletim sistemlerin de kullanılabilen uygulama, giderek daha yaygın bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor.