Leigh Whannell ve Blumhouse, Upgrade Dizisi İçin Hazırlıklara Başladı

Adından çokça söz ettiren Leigh Whannell ve Blumhouse, Upgrade Dizisi İçin Hazırlıklara Başladı.Detaylar haberin devamında...

Leigh Whannell ve Blumhouse, Upgrade Dizisi İçin Hazırlıklara Başladı

Leigh Whannell ve Blumhouse, Upgrade Dizisi İçin Hazırlıklara Başladı.Saw film serisinin yaratıcılarından Leigh Whannell The Invisible Man filmi sayesinde adından heryerde bahsettirmişti.Ayrıca senarist ve oyuncu kimliğinden ayrı olarak Chapter 3 ile ilk olan mesaisine imza atan Whannell aynı zamanda 2018 yılında yönetmenlik harikalarını ortaya koyduğu ve başarılı bir şekilde sergilediği Upgrade ile gündeme oturmuştu.

Upgrade'nin Devamı Olacak

Yönetmenlik kariyerinde önemli yol kateden Leigh Whannell, bu doğrultuda birçok projede birlikte çalıştığı Blumhouse Productions ile yeni film ve dizi projeleri üretmek için iki yıllık bir anlaşma imzaladı.Bu anlaşma kapsamında Leigh Whannell’ın, Blumhouse Productions için üreteceği film ve dizi projelerinde yönetmen, senarist ya da yapımcı olarak görev alması planlanıyordu.

Bu anlaşmanın ilk ürünü ortaya çıktı diyebiliriz. Deadline’ın yaptığı habere göre Leigh Whannell’ın yönettiği 2018 yapımı Upgrade‘in televizyon dizisi için hazırlıklara başlandı.Ve 2018 yapım Upgrade'in devamı niteliği olacağı bilinmektedir.

Leigh Whannell Upgrade İçin Yönetmenlik Koltğuna Oturacak

Blumhouse Productions kapsamında çekilecek bu dizide Leigh Whannell bu dizide yaptığı anlaşma sayesinde yönetmenlik koltuğuna oturacak.Dizinin senaryosunda görev alacak kişi ise Tim Walsh olacak.

Dizi, izleyiciyi filmdeki hikâyenin birkaç yıl sonrasına davet edecek ve yapay zeka implantı STEM’in başka bir insan bedenine yerleştirilmesiyle yaşanan olayları izleyeceğiz. Dizide hükûmetin suç faaliyetlerini azaltmak için STEM’i yeniden kullandığı bir dünya portresi çizilecek.