Moda botanik

Moda botanik

2009 yılında üretim hayatına başlayan şirketimiz Yalova ilinde dış mekan bitkileri, iç mekan bitkileri, tıbbi aromatik bitkiler ve meyve fidanları gibi alanlarda yüksek miktarda üretim hacmine ulaşmıştır.

Tarımsal faaliyetlerin en büyük sorunlarından olan pazarlama problemini 2014 yılında kendi bünyesinde kurmuş olduğu www.modabotanik.com e-ticaret sitesi ile çözüm bularak ulusal ve uluslararası alanda isminden söz ettirecek düzeye gelmiştir. Kısa sürede Türkiye’nin her alanına kargo yöntemiyle ürünlerin satışını gerçekleştiren şirketimiz, özel bitki kolilerinde garantili olarak canlı fidan tedariği hizmetini yerine getirmeye devam etmektedir.

20 dekar sera alanı ve 25 dekar açık alan olmak üzere toplam 45 dekarda üretim yapmakta olan moda botanik ürünlerini iyi tarım uygulamaları ve çevreye saygılı üretim prensiplerini yerine getirerek yapmaktadır. Yurt dışından ihraç edilen ürünlerin analizini gerçekleştiren araştırma ekibine sahip olarak, bu ürünlerin ülkemizde üretilmesi için gerekli arge çalışmalarını gerçekleştirerek hayata geçirmekteyiz.

2016 yılından itibaren özellikle ithal ağaçların üretimini gerçekleştirerek bu alandaki harcamanın yurt içinde kalması yönünde önemli katkılar sunmuştur. Kadrosunda birçok deneyimli Ziraat Mühendisleri, Harita Mühendisleri, Peyzaj Mimarları bulunduran firmamızda aynı zamanda tarımsal üretim konusunda deneyimli birçok personel istihdam edilmektedir. Hâlihazırda şirketimizin e-ticaret operasyonel işlemlerini Ziraat Y.Mühendisi BEKİR YEŞİLKAYA sürdürmektedir.