En İyi Mesajlaşma Uygulamaları

En iyi mesajlaşma programlarına yer verdiğimiz bu listemizin başında elbette ki WhatsApp yer alıyor. Ondan sonra sıraladığımız mesajlaşma uygulamaları WhatsApp kadar popüler olmasa da yine çok sayıda insan tarafından kullanılıyor.

En İyi Mesajlaşma Uygulamaları
En İyi Mesajlaşma Uygulamaları

Teknolojinin gelişmesi ve akıllı telefon kullanımın giderek yaygınlaşması ile beraber, birçok mesajlaşma uygulaması Google Play ve App Store’da yerini almaya başlamıştır. Sayıları yüzlerle, hatta binlerle ifade edilebilecek bu uygulamalar arasında bazıları gerçekten çok başarılı olup milyonlarca insan tarafından kullanılabilmektedir. En iyi mesajlaşma programlarına yer verdiğimiz bu listemizin başında elbette ki WhatsApp yer alıyor. Ondan sonra sıraladığımız mesajlaşma uygulamaları WhatsApp kadar popüler olmasa da yine çok sayıda insan tarafından kullanılıyor. Facebook Messenger, WeChat, Line, Skype gibi uygulamalar günümüzde en iyi mesajlaşma uygulamaları arasında yer alıyor. WhatsApp kullanmaya devam etseniz de bu uygulamaları denemenizi tavsiye ederiz. Hazırsanız WhatsApp ile en iyi mesajlaşma uygulamaları listemize geçiş yapalım.

  1. WhatsApp

2009 yılından bu yana hayatımızda olan WhatsApp, kuşkusuz tüm dünyada kullanılan en yaygın mesajlaşma programıdır. Daha sonra toplamda 16 milyar dolara Facebook tarafından satın alınan uygulama ile anlık mesaj, görüntülü ve sesli görüşme, dosya transferi, video ve ses gönderme gibi birçok faydalı özellik var.

  1. Skype

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Skype, diğer birçok uygulamadan da önce, 2003 yılında hayatımıza girdi. Video görüşme uygulaması olarak hala en çok kullanılan programlardan biri olan Skype ile görüntülü ve sesli görüşmelerinizi kaliteli bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

  1. WeChat

Çin’in geliştirdiği sesli ve yazılı mesajlaşma uygulaması olan WeChat, Android cihazlarn yanı sıra IOS, Blackberry, Symbian ve Windows Phone gibi işletim sistemlerine uyumludur. WeChat yüklü telefonunuzu sallayarak yakınlarda WeChat’i kullanan birileri ile arkadaş olabiliyorsunuz.

  1. BİP Messenger

Yerli mesajlaşma programları arasında şüphesiz en çok tercih edilen BİP Messenger ile yazılı, sesli ve görüntülü görüşmelerinizi ücretsiz, kaliteli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 10 kişiye kadar görüntülü görüşme imkanı, çeviri hizmeti gibi farklı özellikleri bulunan bu uygulamayı da mutlaka denemelisiniz.

  1. Facebook Messenger

Facebook’un mesajlaşma uygulaması olan Facebook Messenger ile sesli ve görüntülü görüşme yapabilir, anlık mesaj yazabilir, fotoğraf gönderebilir ve oyun oynayabilirsiniz. En iyi mesajlaşma uygulamaları arasında gösterilen Facebook Messenger, Google Play’de en çok indirilen uygulamalardan biri.

  1. Line

Bir diğer popüler mesajlaşma uygulaması olan Line da sesli ve görüntülü görüşmelerin yanı sıra kullanıcıların kendi arasında ücretsiz oyun oynamasını sağlıyor. Daha ziyade Asya ülkelerinde yaygın olan Line uygulaması özellikle emoji, sticker ve ifade kullanmayı sevenlerin tercihi oluyor.

  1. Slack

Bulut tabanlı bir mesajlaşma uygulaması olan Slack, genellikle iş amacıyla kullanılmaktadır. Ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunan Slack uygulaması Android ve IOS tabanlı cihazların yanı sıra web ortamında da kullanılabilmektedir. Çalışma grubu veya proje ekibi oluşturmak üzere düzenli bir çalışma ortamı yaratılabilen Slack ile dosya transferi de mümkün. En iyi mesajlaşma programları arasında yer alan Slack’in belki de tek eksiği Türkçe dil desteğinin olmaması.