İstanbul'un En Büyük Avmleri

Bu yazımızda da İstanbul’un en büyük AVMlerinden bahsedeceğiz size. Yüzölçümü, mağaza sayısı ve popülerlik düzeyi göz önüne alınarak hazırladığımız listede İstanbul’un en bilinen AVMlerini göreceksiniz. Hazırsanız hemen başlayalım.

İstanbul'un En Büyük Avmleri
İstanbul'un En Büyük Avmleri

AVM’ler özellikle son yıllarda İstanbul büyük metropollerin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Birçok insan, hafta sonu ve tatil günleri başta olmak üzere yılın neredeyse her günü, alışveriş yapmak, yemek yemek ve eğlenceli vakit geçirmek için AVM’lere akın etmektedir. Bu yazımızda da İstanbul’un en büyük AVMlerinden bahsedeceğiz size. Yüzölçümü, mağaza sayısı ve popülerlik düzeyi göz önüne alınarak hazırladığımız listede İstanbul’un en bilinen AVMlerini göreceksiniz. Hazırsanız hemen başlayalım.

  1. Mall of İstanbul

Çok merkezi bir konumda olmasa da yine de birçok insanın İstanbul’daki en iyi Avmlerden biri olarak değerlendirdiği Mall of İstanbul, İkitelli bölgesinde yer alıyor. Elektronikten giyime, ayakkabıdan teknolojiye ve daha birçok farklı kategoride yüzlerce mağazanın bulunduğu AVM’ya toplu taşıma ve kişisel araçlarınız ile gidebilirsiniz.

  1. Cevahir AVM

Yüzölçümü itibariyle dünyanın en büyük avmlerinden biri olan Cevahir, İstanbul’un en merkezi lokasyonlarından birinde, Mecidiyeköy’de yer alıyor. Metro, metrobüs, otobüs, taksi ile rahatlıkla ulaşacağınız AVM’de alışveriş, yemek, eğlence; kısacası ne ararsanız var.

  1. Forum İstanbul

IKEA, Sea Life Akvaryum, Koçtaş, Decathlon gibi büyük alışveriş mağazalarının da bulunduğu bir alana inşa edilmiş olan Forum İstanbul, Bayrampaşa ilçesinde yer alıyor. En büyük AVMlerden biri olan Forum İstanbul’da yerli ve yabancı çok sayıda markanın dükkanı mevcut. Ulaşım konusunda ise metroyu tavsiye ediyoruz size.

  1. İstinye Park

İstanbul’un en elit ve nezih semtlerinden biri olan Sarıyer’deki İstinye Park, 300’e yakın mağazası ve yaklaşık 90 bin metreakerlik yüz ölçümü ile İstanbul’un en büyük avmlerinden biri konumunda. Özellikle ünlü isimlerin tercihi olan bu AVM’ye gittiğinizde birçok dizi/film oyuncusu, futbolcu ve sanatçı ile karşılaşma olasılığınız çok yüksek.

  1. Marmara Forum

135 bin metrekarelik bir alana inşa edilen Marmara Forum, İstanbul’un Bakırköy ilçesinden yer alıyor. 2011 yılında hizmete giren AVM, İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden biri olarak gösteriliyor. Diğer AVMlerde olduğu gibi, alışveriş, yemek, sinema, eğlence gibi amaçlarla ziyaret edebileceğiniz AVM’ye ulaşım da oldukça kolay.

  1. Vadistanbul

Oldukça yeni bir AVM olan Vadiistanbul, içerisinde konut, ofis, otel gibi bölümlerinde yer aldığı büyük bir proje. AVM kısmı da 100 bin metrekareden daha büyük bir alana yayılıyor. İstanbul’un en iyi avmlerinden biri olan Vadiistanbul’u da hafta sonları çok yoğun olduğu için hafta içi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

  1. İsfanbul (Vialand)

Eski ismi Vialand olan İsfanbul, bir alışveriş merkezinden çok daha fazlasını sunuyor size. Temalı park konsepti de bulunan İsfanbul’un içerisinde alışveriş dükkanlarının yanı sıra çok sayıda kafe, restoran, eğlence merkezi, sinema vs gibi alanlar var. Her yıl milyonların ziyaret ettiği İsfanbul, İstanbul’un Eyüp ilçesinde yer alıyor.