Anonymus Minneapolis Teşkilatının Telsizlerine Sızdı

Amerika'da ortaya çıkan iç savaştan dolayı anonymus minneapolis polis teşkilatının telsizlerine sızarak müzik eklendi.Detaylar içerde...

Anonymus Minneapolis Teşkilatının Telsizlerine Sızdı

Dünyaca tanınan anonymus hacker grubu,Amerika'da yaşanan bu iç savaş olaylarına destek vereceğini açıkladı.Yapılan bu açıklamann ardından Minneapolis polis teşkilatının telszilerine sızıp müzik çalarak işe başladılar.

Amerika'nın Minneapolis kentinde pazartesi gününde silahsız yani savunmasız siyahi adam George Floyd'un beyazi bir polis tarafından önce sert bir şekilde dövüp,daha sonra ise boğarak öldürmesi olayı yaşanmıştı.Ve bu olaya karşılık kentte ulusal muhafızlar konuşlandı ve kentte sokağa çıkma yasağı ilan edildi.Fakat yasak ilan edilmesine rağmen şehirdeki isyan olayları hız kesmeden devam etti.İsyan protestolarına Anonymus hacker grubuda dahil oldu.

Hacker Grubu Sosyal Medya Üzerinden Açıklama Yaptı

Anonymus hacker grubu yaşanan olaylara karşılık sosyal medya hesapları üzerinden bir açıklama yayınladılar.Yayınlanan videoda bu iğrenç ırkçılık ve polis şiddetine yönelik tehditlerde bulunarak "GeorgeFloyd'u öldüren polisler ile ilgili gereken bütün adımlar atılsın, aksi halde bizim atacağımız adımlarımızı bekleyiniz" diyerek Amerika yönetimine karşı tehditlerde bulunmuştu.

Yapılan bu tehditlerin ardından Anonymus hacker grubu Minneapolis polis teşkilatının internet sitesini ve polis telsizlerini hacklediler.

Yapılan saldırının öncesinde 28 Mayıs tarihinde Anonymus'la ilgili bir Facebook sayfasında hacker grubunun bütün açıklamalarını yapan ve maske takan kişinin sesi değiştirilerek bir ses kaydı yayınlandı.Yapılan açıklama ise;

"Aslında milletin canını kurtarmak ve korumak olan bu teşkiların milletin canını bu şekilde yakması tahammül edilemez birşey.Maalesef sizin işe yaramayan teşkilatınızın adaleti yerine gerçekten getireceğine inanmıyoruz.Bu yüzden işlediğiniz bütün suçları dünyaya ilan edeceğiz" şeklinde bir nevi tehditlerde bulundular.

Telsizlere Sızarak Müzik Çaldılar

Yapılan bu açıklamanın ardından telsizlere sızarak "Fuck the Police" şarkısını telszilerde çalarak bütün polislere dinlettiler.