Carnival Row 2. Sezon Ne Zaman? Carnival Row 1. Sezonda Neler Oldu?

Carnival Row 2. Sezon Ne Zaman? Carnival Row 1. Sezonda Neler Oldu? Carnival Row 2. Sezon Ne Zaman yayınlanacak gibi soruların cevabı bensinan'da mevcut

Carnival Row 2. Sezon Ne Zaman? Carnival Row 1. Sezonda Neler Oldu?

Carnival Row 2. Sezon Ne Zaman? Carnival Row 1. Sezonda Neler Oldu?

Başrolünde Orland Bloom ve Cara Delevingneyer’ın aldığı Carnival Row, daha yeni bir dizi olmasına rağmen Amazon Prime’ın efsanelerinden biri olmaya aday. Fantastik dizi sevenlerin şimdiden favorisi olmaya başlayan Carnival Row ile ilgili çok fazla soru gelmeye devam ediyor. Carnival Row 1. sezonda neler oldu? Carnival Row 2. sezon onayı aldı mı? Carnival Row 2. sezon ne zaman başlıyor? Şimdi bu soruları cevaplayalım.

 

Carnival Row 1. Sezonda Neler Oldu?

Yönetmenliğini Jon Amiel’in yaptığı Carnival Row’un ilk sezonu Ağustos 2019’da yayınlandı. Fakat dizinin hayranlarının bileceği gibi, ilk sezonun tanıtımı ilk olarak 2017 yılında yapılmıştı. Sekiz bölüm boyunca heyecanın ve gerilimin hiç düşmediği 1. sezonu ve dizinin genel yapısını maddeler halinde şöyle özetleyebiliriz.

 • Dizide insanlar, insan ırkının dışında farklı doğa üstü canlılar bulunuyor.
 • Genel olarak Pact ve Burgue adı verilen iki ülkenin arasındaki, yeri geldiğinde soğuk yeri geldiğinde sıcak savaşlara yer verildi 1. sezonda.
 • Burgue savaş sonunda yeniliyor ve periler ülkesinin yönetimi Pact’a bırakılıyor.
 • 1. sezonda Rycroft Philostrate (Orlando Bloom) bir seri katilin izi sürüyor.
 • Sezonun genelinde dedektiflik hikayelerini gördük bolca. Fakat ana hikayelerin yanında birçok yan hikayelere yer verilmesinin diziyi çok çekici kıldığını söyleyebiliriz.

 

Carnival 2. Sezon Olacak mı? Carnival 2. Sezon Onayı Aldı mı?

Carnival dizisi, senaryosu, oyuncuları, olayların yaşandığı evren ve diğer parametreler ile birden fazla sezon oynamayı, hatta uzun yıllar hayatımızda olmayı hak eden bir dizi. Bu neden ilk sezon biter bitmez 2. sezonla ilgili sorular oluşmaya başladı. Carnival Row 2. sezon onayı aldığını belirtelim ve yeni sezonla ilgili tahminlerimize geçelim.

 

Carnival 2. Sezon Neler Olacak?

 2. sezon onayı gelse de dizinin tam olarak ne zaman başlayacağı ile ilgili kesin bir tarih yok. Fakat yeni sezonun başlama tarihiyle ilgili 1. sezona bakarak şöyle bir tahminde bulunabiliriz:

 • Carnival Row 1. sezon 30 Ağustos 2019’da yayınlandı.
 • Carnival Row 2. sezon 2020’nin son aylarına doğru yayınlanması bekleniyor.

Carnival Row 2. sezonun konusu ile ilgili tahminleri madde madde şöyle yazabiliriz:

 • Dizinin ilk sezonundan da anlayacağımız gibi, oldukça fazla sayıda karakter ve çok fazla yan hikaye var. Bu nedenle, diziye yeni başlayacakların mutlaka ilk sezonu izlemesi gerektiğinin altnı çizelim.
 • Carnival Row, bu özelliğini yeni sezonda da devam ettirecek; yeni karakterler ve yeni yan hikayeler olacak diye düşünüyorum.
 • Böylesine geniş bir kurguyu kapsayan dizide iki başrol oyuncu bulunması bence sıkıntı olabilir. Zira, yan hikayeleri daha da ilgi çekici hale getirmek için diziye birkaç büyük oyuncu takviyesi yapılabilir diye düşünüyorum.
 • Dizinin ana karakterlerinden Rycroft, ilk sezonda birkaç yerde bizi ters köşe yapmıştı. Fakat ben yeni sezonda bu ters köşelerin sayısının artacağını düşünüyorum.