Tim Cook George Floyd Hakkında Açıklama Yaptı

Geçtiğimiz günlerde amerikada ortaya çıkan olaylar tüm dünyada yayıldı.Tim Cook ölen siyahi adam hakkında açıklamalarda bulundu.Detaylar içerde...

Tim Cook George Floyd Hakkında Açıklama Yaptı

Tüm Dünya Amerika'da yaşanan olaylara odaklanmış durumda.Nerdeyse bütün Dünya büyükleri konu hakkında Amerika polisini kınadığını belirtti.Konusu olan siyahi vatandaşın ortalama olarak 8 dakika boyunca "Nefes Alamıyorum" demesine rağmen polisin onu bırakmadığı çekilen görüntülerdede belirmektedir.

Tim Cook "Beraber Mücadele Etmemiz Lazım" !

Tim Cook George Floyd hakkında açık bir mektup yayınladı.George Floyd'un ölümü tüm Dünya'da teknoloji şirketleri tarafından büyük olay oldu.Yaşanılan olayı şirketin ceo'su "anlamsız şekilde öldürme" olarak belirtti.Yapılan olayı "ırkçılık ve eşitlik" şeklinde belirtti.

Yapılan açıklamayı Apple'ın resmi internet sitesi üzerinden haber şeklinde yayınlandı.Tim Cook yapılan ırkçılığa karşılık toplu bir şekilde mücadele edilmesi gerektiğini belirtti.

Tim Cook George Floyd İçin Mektup Yayınladı !

Amerika'da yaşanan olağanüstü protestolar,siyahi olan bir vatandaşın amerikan polisi tarafından maruz kaldığı kötü olan muamele ve ölümü hakkında odaklanmış durumda.Tim Cook'un anlamsız bir şekilde ölüm olarak nitelendirdiği olay karşısında birlik ve beraberliğin önemini birkez daha vurguladı.Bunlara dikkat çekerken yayınladığı mektubun başlığının "Irkçılık Üzerine Konuşma" olması dikkatleri üzerinde topladı.

Tim Cook'un yayınladığı mektuba bakıldığında amerikada yaşanan olayın yalnızca amerikayı değil tüm Dünya'yı üzdüğünü belirtti.Fakat yasaların değişmesine rağmen hala Dünya'da özellikle kendi ülkesi amerikada renk ırkçılığının devam ettiğini üzgün bir şekilde belirtti.Bu nedenle renk ayrımı yapılan insanın toplumda dışlandığı ve korkutulduğu görülmekte.Bu yapılanın ise toplumu derinden etkilediği apaçık ortada.