Kirill Serebrennikov Andrei Tarkovsky İle Alakalı Yeni Bir Mini Dizi Hazırlıyor

Sinema tarihindeki en değerli yönetmen ve dizi yazarlarından biri olan Andrei Tarkovsky'nin geçmiş hayatına odaklanılarak bir mini dizi hazırlığına başlandı. Detaylar içerde...

Kirill Serebrennikov Andrei Tarkovsky İle Alakalı Yeni Bir Mini Dizi Hazırlıyor

Sinema tarihindeki en değerli yönetmen ve dizi yazarlarından biri olan Kirill Serebrennikov Andrei Tarkovsky İle Alakalı Yeni Bir Mini Dizi Hazırlıyor. Hazırlıkları yapılan mini dizinin yönetmeni ise Cannes'teki Film Festivali'nde yarışan Leto filminin yönetmen koltuğunda oturan ve yazar olan Kirill Serebrennikov.

Hayatının son yapımı The Sacrifice filminin 1986 yılında izleyici karşısına çıkmasından çok kısa süre sonra hayata gözlerini yuman Andreri Tarkovsky tekrardan beyaz perdeye konu oluyor. Solaris, Zerkalo, Stalker gibi beyazperdenin en önemli filmlerini bizlere kazandıran Tarkovsky, Kirill Serebrennikov'un yazarı ve yöenticisi olduğu mini bir dizide yer alacak.

Kirill Serebrennikov, Eski Yönetmen Andrei Tarkovsky ile İlgili Bir Mini Dizi Hazırlıyor

 

Mini dizinin yapımcılığını üstlenen Ilya Stewart yaptığı açıklamada "Yönetmen Andreri Tarkovsky yaptıkları başyapıtlar Dünya'nın sinema hayatını yerinden oynatmayı başaran filmleri ile izleyicileri, ve diğer yönetmenler içinse ilham kaynağı halien geldi. Kirill Serebrennikov gibi profosyonel bir yönetmen, yazar ile çalışmaktan gurur duyuyorum. Planlanan projeyi bir an önce hayata geçirmek için sabırsızlanıyorum.şeklinde açıklamalarda bulundu.

 Leto Filmi ile Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülü için yarışan rus yönetmen Yurev Den filminin yönetmenliğini üstlenmişti. Ayrıyetten 2016 yılında Muchenik filmi yine aynı yarışmada François Chalais Ödülü'nü kazanmıştı.

Dizinin Yapımcılığını Hype Film Üstleniyor

Dizinin Yapımcılığını Hype Film ÜstleniyorDizinin çekimlerini alan Hype Film ünlü yönetmen, yazar Andreri Tarkovsky hayatını arthouse bir yaklaşım ve filmlerine sadık kalarak kaleme alacak.